5 Wskazówek, które NAPRAWDĘ pomogą Ci pozbyć się tłuszczu z brzucha
Jeżeli do tej pory bezskutecznie próbowałeś pozbyć się tłuszczu z okolic brzucha, to nie jesteś sam. Powodem, dla którego ludzie borykają się z tym problemem, jest często to, że marnują swój czas na nieefektywne treningi i diety.
Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha ?
W tym artykule, przedstawiam 5 wskazówek, które NAPRAWDĘ pomogą ci pozbyć się tłuszczu z brzucha i przygotować wymarzoną formę na lato.
Trenuj z Ciężarami
Trening siłowy pomoże ci zbudować mięśnie i przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej. Ciężki, regularny trening siłowy, stymuluje hormony, takie jak testosteron, czy hormon wzrostu, wspierające syntezę białek i spalanie tłuszczu. Dopiero zaczynasz przygodę z siłownią? Doskonale! Zobacz dlaczego trening FBW może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.
Stosuj Trening Siłowy o Dużej Objętości
W swoim planie powinieneś uwzględnić treningi o zwiększonej liczbie serii (nawet 30-40 w trakcie jednego treningu), skróconym czasie odpoczynku między seriami (maksymalnie 60 sekund) i dużym obciążeniu.
Wykonuj Trening Interwałowy
Wykonuj trening interwałowy o dużej intensywności (ang. HIIT – High Intensity Interval Training) i unikaj wysiłku aerobowego o niskiej intensywności. Istnieje mnóstwo dowodów na skuteczność treningu interwałowego w walce z niechcianą tkanką tłuszczową oraz jego wyższością nad treningiem aerobowym. Jeżeli poważnie myślisz o utracie tkanki tłuszczowej, trening interwałowy musi stać się niezbędną częścią twojego planu.
Jedz Dużo Pełnowartościowego Białka
Dla optymalnych rezultatów, stosuj wysokobiałkową dietę o obniżonej ilości węglowodanów. Białko o najwyższej jakości znajdziesz w produktach takich jak mięso, ryby czy jaja. Postaraj się aby, każdy twój posiłek składał się z białka, warzyw oraz zdrowych tłuszczów.
Spożywaj Produkty o Niskim Indeksie Glikemicznym
Ogranicz ilość spożywanych węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, w zamian spożywaj warzywa i owoce leśne. W przypadku warzyw interesować nas będą przede wszystkim te zielone (np. brokuł), zawierające dużo błonnika i wywołujące umiarkowaną odpowiedź insulinową. W przypadku owoców, najlepsze są jagody, maliny, truskawki, jeżyny oraz żurawina. Wszystkie z nich posiadają niski indeks glikemiczny, a dodatkowo są bogatym źródłem antyoksydantów.