jak pozbyć się cellulitu

Cellulit – najlepsze sposoby na pozbycie się skórki pomarańczowej

Jeśli wypróbowałaś setki kremów i wydałaś majątek na zabiegi kosmetyczne, zapoznaj się z najlepszymi skutecznymi sposobami na walkę z cellulitem.

1 Problem z celluiltem na udach i pośladkach

Badania dowodzą że problem z cellulitem, pojawiającym się w szczególności na udach i pośladkach dotyka prawie 90 % populacji kobiet. Cellulit pojawia się niezależnie od wieku i wagi kobiet. Może być spowodowany:

  • Nagromadzeniem wody w organizmie ( tu winy możemy doszukiwać się w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych, wahaniach hormonów, czy w nadmiernym spożyciu soli)
  • Nadmiernie skumulowanej tkanki tłuszczowej (zła dieta, brak aktywności fizycznej)

2 Kremy antycellulitowe i ich skuteczność

Nie łudźmy się, kremy oraz wszelkiego rodzaju kosmetyki antycellulitowe mogą delikatnie niwelować widoczność pomarańczowej skórki, jednak w cudowny sposób nie spowodują jej zniknięcia. Co w wywiadzie dla New York Times podkreśla także dr dermatolog Molly Wanner

W tej chwili nie istnieje żadna wybitna kuracja cellulitu” (New York Times, Treating Cellulite)

Jeśli chodzi o antycellulitowe zabiegi kosmetyczne, to należy przyznać, że mogą być pomocne, ale jako dodatek do diety i ruchu. Pamiętajmy że nawet najdroższe masaże i zabiegi, będą przynosiły tylko i wyłącznie chwilowy efekt jeśli trwale nie zmienicie codziennego trybu życia.

3 Najlepsze sposoby na cellulit

Aby skutecznie pozbyć się cellulitu należy działać wielowymiarowo:

1. Zadbaj przede wszystkim o swoją dietę

Zrezygnuj z przetworzonych, przygotowanych do podgrzania posiłków, smażonych potraw oraz zbędnych tłuszczy, W diecie antycellulitowej istotną rolę odgrywa błonnik, który spowalnia wchłanianie tłuszczy. Zwróć więc uwagę aby w Twojej diecie znalazły się produkty pełnoziarniste, dużo zielonych warzyw, oraz cytrusy i jabłka.

2.  Zacznij się ruszać

Pracujące mięśnie spalają tłuszcz, dodatkowo wysiłek korzystnie wpływa na krążenie. Jeśli nie chodzisz na siłownie, spróbuj wprowadzić do planu dnia chociaż 30 minutowy spacer, wykonywany regularnie, skutecznie pomoże Ci w walce z cellulitem. Zdecyduj się na aktywność która będzie Ci sprawiać przyjemność, nawet jeśli miałaby być to jedynie jazda na rowerze, ważna jest systematyczność!

3. Codzienna pielęgnacja ciała

Ważniejszy od balsamu na cellulit jest masaż! Tak więc, jeśli już wsmarowujesz balsam w skórę pamiętaj aby wcierać go energicznie przez kilka minut. Dodatkowo warto 3 razy w tygodniu zrobić peeling ciała.

4 Najlepsze ćwiczenia ujędrniające skóre z cellulitem

Przysiady

Wykroki

Martwy ciąg

Split squat

Dodaj komentarz