rzeczy których nie powinieneś robić przed treningiem

6 Rzeczy których nigdy nie powinieneś robić przed treningiem

Z setek artykułów możesz dowiedzieć się co jeść i co robić przed treningiem, jednak tym razem skupmy się na temacie czego nie robić bezpośrednio przed pójściem na siłownie aby nasz trening był udany.

Przedstawiamy Ci sześć czynności których należy unikać przed pójściem na siłownie:

1 Zbyt długa drzemka

Nie ma nic złego w ucięciu sobie 20 minutowej drzemki aby naładować  „akumulatory”, przed pójściem na siłownie, ale badania dowodzą że gdy wydłużymy ją do czasu dłuższego niż pół godziny osiągniemy całkowicie odwrotny efekt, będąc bardziej ospali i wyssani z energii niż przed odpoczynkiem.

2 Ćwiczenia rozciągające

Przez długie lata uważano, że powinniśmy obowiązkowo rozciągać się przed treningiem, jednak badania z ostatnich lat wskazują na to że rozciąganie „na zimno” może prowadzić do urazów, co więcej zmniejszyć siłę rozciąganych wcześniej mięśni podczas treningu z ciężarami

3 Intensywne ćwiczenia Cardio

Nie ma nic złego w wykonywaniu średniej intensywności Cardio przed treningiem w ramach rozgrzewki, jednak podniesienie jego intensywności doprowadzi do braku siły podczas wykonywania właściwego treningu z ciężarami

4 Nie stresuj się

W miarę możliwości unikaj stresujących sytuacji przed pójściem na siłownie. Kiedy jesteś zestresowany organizm wydziela więcej kortyzolu który nie sprzyja budowaniu tkanki mięśniowej, dodatkowo hamuje zdolność koncentracji i ogranicza aktywację włókien mięśniowych.

5 Uważaj na suplementację przedtreningową

Nie przesadzaj z zażywaniem suplementów przed treningiem, ich umiarkowana ilość pobudzi Cię i zwiększy energię, jednak zażywając przedtreningówki w zbyt dużej ilości doprowadzisz do zbyt szybkiego bicia serca, nudności, poczucia niepokoju, które z pewnością nie uczynią Twojego treningu udanym.

6 Nie przejadaj się

Jedzenie przed treningiem jest konieczne aby dostarczyć odpowiednich składników dla rozwoju mięśni, jednak przejedzenie się spowoduję skurcze żołądka, ból i mdłości w trakcie ćwiczeń. Dodatkowo jesli Twój żołądek jest zmuszony do trawienia dużej ilości żywności, to więcej krwi będzie kierowane tam niż do mięśni, co zmniejszy skuteczność każdego ćwiczenia.

 

Dodaj komentarz