kawa latte kalorie

Kawa latte – kalorie. Pułapki odżywiania.

Odchudzasz się? Dbasz o to aby jeść zdrowo, a waga stoi w miejscu? Być może, nie zwróciłeś uwagi na produkty które, pozornie wydają nam się zdrowe.

Kiedy dieta nie przynosi efektów, zniechęcamy się, zastanawiamy gdzie popełniliśmy błąd? Często problem tkwi w drobnych przekąskach, sposobie przygotowania potraw, lub w dodatkach, które dostarczane naszemu organizmowi regularnie niszczą całość naszych starań i stają się pułapkami odżywiania. Na co więc, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

1 Kawa Latte czy czarna?

Czarna czy Latte? Bardzo często stajemy przed tym dylematem, dlaczego warto wybrać czarną kawę i co siedzi w latte? Potencjalnie nie musimy rezygnować z kawy podczas diety, kofeina wpływa pozytywnie na metabolizm, jak również dodaje nam energii. Ale przyznajmy się sami przed sobą, niewielu z nas pije czarną kawę, prawdziwą przyjemnością jest kubek latte z syropem czekoladowym albo cappucino z lekką pianką. Ale czy wiesz jaka jest kaloryczność latte? Kawa latte bez cukru i dodatków to ponad 100  kcal. kaloryczność odpowiada 50 filiżankom czarnej kawy. co więcej taka drobna przyjemność umyka nam podczas wyliczanie dziennego bilansu kalorycznego. Jeśli nie lubimy pić czarnej kawy, mniejszą szkodą będzie dodanie do niej chudego mleka, a zamiast cukru stewii czy słodziku.

kaloryczność latte

Którą kawę wybrać?

 

Dodaj komentarz