Posiłki przed treningiem

Co jeść przed treningiem? TOP 7 Najlepsze posiłki przedtreningowe.

Co najlepiej zjeść przed treningiem? Jakich składników odżywczych Twój organizm potrzebuje przed podjęciem wysiłku fizycznego a jakich powinieneś unikać?

Każda ćwicząca osoba wie jak ważne jest aby zadbać o odpowiedni posiłek przed treningiem, tak aby w trakcie nie odczuwać głodu czy mdłości.

1 Przepis na idealny posiłek przedtreningowy

Posiłek przed treningowy powinieneś zjeść od 2 do 3 godzin przed treningiem.

  Wskazówki
  • Białko – koniecznie powinieneś zadbać aby znalazło się w Twoim posiłku przed treningowym, pomoże Ci zmniejszyć uszkodzenia tkanki mięśniowej w trakcie jak i po wysiłku.
  • Węglowodany – powinny stanowić około 70 % posiłku przed treningiem, opóźniają zmęczenie oraz podnoszą wydajność podczas ćwiczeń wytrzymałościowych.
  • Tłuszcze – wymagają najdłuższego czasu trawienia, zatem przed treningiem powinieneś ich unikać.

   

  2 TOP 7 przekąsek przed treningiem

  Przekąska jest wskazana od 1 godziny do 20 minut przed treningiem

  1. Banany są doskonałym źródłem łatwoprzyswajalnych węglowodanów które zapewnią Ci paliwo energetyczne podczas treningu
  2. co jeść przed treningiemPłatki owsiane – gwarantują stały dopływ węglowodanów do krwioobiegu w trakcie treningu
  3. Koktajle owocowe – kombinacja łatwego do strawienia białka, oraz fruktozy idealnie dostarczającej energii do ćwiczeń
  4. Ciecierzyca – prosta przekąska, sama w sobie zawiera prawidłowe proporcję między białkiem oraz węglowodanami, możesz zjeść ją z sokiem z cytryny, bądź przygotować z niej dietetyczną nutellę
  5. Omlety z białek jaj – w związku z tym ze tłuszcze z żółtek nie są wskazanym dodatkiem do posiłku przed treningiem, omlet z białek jest doskonałym rozwiązaniem.
  6. Suszone owoce – jesli nie masz czasu na przygotowanie odpowiedniej przekąski przed treningiem, zjedz garść suszonych owoców, dostarczą Ci dawki węglowodanów prostych, gwarantujących natychmiastowy przypływ energii
  7. Jogurt grecki – zawiera dwukrotnie więcej białka niż przeciętne jogurty, dodatkowo jest lekkostrawny i nie spowoduje uczucia zalegania w żołądku podczas treningu.

   

  Dodaj komentarz