odchudzanie się

Jak schudnąć? 5 TOP Wskazówek jak pozbyć się kilogramów!

Bezskutecznie próbowałeś różnych diet i ćwiczeń ? Twoja waga nadal stoi w miejscu? Dowiedz się jak schudnąć skutecznie i nie obawiać efektu jojo. Poznaj 5 najlepszych wskazówek które podpowiedzą Ci jak zrzucić kilogramy i utrzymać wymarzoną sylwetkę!

1 Odchudzanie to proces – który zajmie trochę czasu

Pamiętaj że kilogramów zbieranych przez lata nie pozbędziesz się w miesiąc, rozregulowany, niezdrowymi posiłkami organizm, potrzebuję czasu aby przywyknąć do nowego trybu życia i diety, więc nie spodziewaj się natychmiastowych efektów! Co najważniejsze, nie poddawaj się po kilku tygodniach, w czasie gdy regularnie ćwiczysz i dbasz o jakość spożywanych posiłków powinieneś tracić około 0,5 kg. tkanki tłuszczowej na tydzień, nie wydaję się to dużo, ale wytrwałość doprowadzi Cię do celu i do przyswojenia zdrowych nawyków.

2 Ustal sobie realne cele

Twoim celem może być włożenie sukienki sprzed kilku lat lub waga sprzed ciąży, ale pamiętaj aby w drodze do jego osiągnięcia obrać sobie „mini cele”, których zdobywanie da Ci dodatkową motywację.

3 Zrób zdjęcia i pomiary kontrolne

Pamiętaj, że osiągane rezultaty nie zawsze uwidocznią się w utracie kilogramów, dlatego zrezygnuj z wagi na rzecz miary, oraz zdjęć dzięki którym porównasz efekty.

4 Prowadź dziennik

Zapisywane posiłki które spożywasz w ciągu dnia, pomogą Ci uświadomić sobie gdzie znajduję się najwięcej kalorii i w czym popełniasz ewentualne błędy. Unikniesz również bagatelizowania drobnych przekąsek, robiących zamęt w Twoim dziennym bilansie kalorycznym o których zjedzeniu często zapominasz.

Zapisując plany treningowe i ich wyniki będziesz mógł mieć pod kontrolą własne postępy, co doda Ci jeszcze więcej motywacji.

5 Znajdź partnera

Zmień nawyki żywieniowe swojej rodziny! Unikniesz gotowania dodatkowych posiłków dla siebie, a Twoi bliscy również skorzystają na zdrowiu! Wprowadź do planu spędzania wolnego czasu, więcej ruchu i rozrywek na świeżym powietrzu, zabierz dziecko na rower a męża na siłownie, skorzystają na tym wszyscy.

 

Dodaj komentarz