trening na bieżni

Trening interwałowy – Spal 500 kcal na bieżni

Podkręć spalanie tkanki tłuszczowej prostym treningiem interwałowym, spal 500 kcal w 50 minut!

Plan jest bardzo prosty, pamiętaj aby na początku rozgrzać się przez około 3 minuty, marszem w średnim tempie z 0% nachyleniem bieżni, w ten sam sposób powinieneś zakończyć swój trening.

Korzystając z tego prostego treningu interwałowego spalasz około 100 kcal na każde 10 minut ( musisz pamiętać, że przelicznik spalania kcal jest średnią, w rzeczywistości im więcej ważysz tym więcej spalasz kcal.)

Przedziały interwałów zmaksymalizują spalanie tkanki tłuszczowej, podczas tego treningu będziesz chodzić, biegać, a nawet zmuszać swoje mięśnie nóg do intensywnej pracy, co pomoże spalić więcej kcal podczas treningu, jak również po jego zakończeniu. Musisz wiedzieć że manipulacja nachylaniem bieżni jest bardzo istotna, ponieważ to własnie nachylenie będzie wymuszać wyższe tętno oraz wprowadzać wyzwanie tlenowe dla Twojego organizmu, co pozwoli na spalenie większej ilości kalorii w krótszym czasie.

Aby wykorzystać ten trening interwałowy nie musisz być zaawansowanym biegaczem, jeśli 50 minutowy trening jest dla Ciebie za długi zrób 10 minutowe partię 2 lub 3 krotnie, a na pewno uzyskasz lepsze rezultaty niż po prostu biegając w tym samym tempie. Interwały dają możliwość urozmaicenia treningu cardio, sprawiają też że czas spędzony na bieżni szybciej mija.

  CZAS PRĘDKOŚĆ NACHYLENIE
1 5 min 6,5 km/h 5%
2 3 min 9,5 km/h 2%
3 1 min 11 km/h 2%
4 1 min 5 km/h 10%

 

Dodaj komentarz