najlepsze ćwiczenia na brzuch

Najlepsze ćwiczenia na brzuch- Zestaw TOP 6

Większość osób dbających o swoją sylwetkę, ma tendencję do zwracania szczególnej uwagi na widoczność mięśni brzucha. W drodze po godny podziwu sześciopak, musimy pamiętać że mięśnie brzucha biorą swój udział w większości ruchów i czynności jakie na co dzień wykonujesz. Co za tym idzie wzmacniając mięśnie brzucha masz szansę poprawić jakość i rezultaty innych ćwiczeń, przykładowo martwego ciągu czy przysiadów.

Aby wzmocnić mięśnie brzucha, należy równolegle skupić się na jego górnej dolnej części oraz mięśniach skośnych. Jako dodatkowe wyzwanie wiele poniższych ćwiczeń możesz wykonać z obciążeniem.Poniższy zestaw ćwiczeń najlepiej wykonywać w 3 seriach po 15- 20 powtórzeń, z przerwą 30 sekund pomiędzy seriami.

Ćwiczenia na brzuch:

1 PLANK

plank

foto:zdravka.rs

Proste izometryczne ćwiczenie na brzuch, przyjmij pozycję jak do pompki opierając się na przedramionach, barki muszą znajdować się dokładnie nad łokciami, natomiast łokcie stykają się z podłożem pod kątem 90 stopni. Ramiona i biodra tworzą jedną linię . Mięśnie brzucha w tej pozycji są maksymalnie napięte.

2 SIDE PLANK

side-plank

foto: ultrarunners.info

Ciężar ciała w tym ćwiczeniu wspierany jest przez przedramię oraz jedną nogę. Wymuszamy w ten sposób dodatkową pracę w mięśniach skośnych

3 UNOSZENIE NÓG

laige-reaises

foto:fitdadchris.com

Leżąc plecami do podłogi powoli unoś wyprostowane nogi, skup się na pracy dolnej części mięśni brzucha

4 SPIĘCIA

spięcia brzucha

30dayfitnesschallenges.com

Połóż się na podłodze znajdując podparcie dla nóg w kącie 90 stopni, umieść ręce z tyłu głowy, ważne jest abyś unosząc tułów spinał maksymalnie mięśnie brzucha wydychając powietrze.

5 TWIST

twist

m.ajc.com

Umieść sztangę na ramionach, rozstaw stopy na szerokość większą niż szerokość barków, obracaj się na boki, nie odrywając nóg od podłoża.

6 KUCHNIA

Może uznacie to za banał, ale sześciopak naprawdę robi się w kuchni, więc niezależnie od pracy na siłowni, zestawu ćwiczeń na brzuch jakie wykonujesz, spożywana żywność ma zasadnicze znaczenie. Skupienie się na zbilansowanej diecie pomoże w zbudowaniu widocznie umięśnionego brzucha.

Dodaj komentarz